Hyppää sisältöön
17.6.2021

Koulutuskeskus Braheen valitut opiskelijat

Tervetuloa opiskelemaan Koulutuskeskus Braheen!


Valitut opiskelijat toimialoittain ovat:

 

Tekniikan ala

Autoalan perustutkinto                         
Asaad Yazanm, Haliti Blend, Holmi Niikus, Honka Jere, Hummasti Eemil, Hämäläinen Susanna, Ilola Aslak, Jaakola Oskari, Jabed Mohammad, Keskitalo Juho, Koistila Juuso, Kokko Saku, Linna Emilia, Myllylä Janne, Nikola Albert, Rojola Tatu, Rusko Alisa, Siltala Leevi, Äijälä Rasmus

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto       
Ahola Juuso, Ala-aho Arto, Haikara Iikka, Hanhimäki Tomi, Hartikka Jori, Holappa Simo, Jokela Aleksi, Jyrylä Jukka, Kauppila Sakari, Keskikallio Tino, Kilpeläinen Eetu, Kivilompolo Arttu, Knuutinen Roni, Kuparinen Juuso, Kärnä Ville, Laihola Niklas, Linna Veeti, Marjala Martti, Mustonen Jesper, Piukkala Arto, Rantala Veeti, Riihijärvi Niklas, Riikola Jami, Savukoski Eetu, Sikala Samu, Takkula Eevert, Tolonen Antti-Pekka, Tuomikoski Antti

Laboratorioalan perustutkinto                  
Kultala Silja, Mäki-Penttilä Sira, Rauma Miska

Pintakäsittelyalan perustutkinto               
Finnberg Mia, Harjapää Laura, Keskitalo Manta, Kopsala Anni, Kopsala Marika, Länkinen Milla, Minkkinen Tiia-Riina, Paananen Nea, Paavola Jonna, Palosaari Amanda, Pirnes Vikke, Taskila Jenny, Taskila Juulia, Ylikulju Saija

Rakennusalan perustutkinto                     
Haapakangas Jonne, Heilala Elias, Häli Tuukka, Keränen Juha, Liikanen Matias, Mayer Roni, Mustonen Arttu, Neuvonen Juuso, Niemonen Juho, Niskakangas Paulus, Paananen Ante, Perätalo Patrik, Pöyskö Hannes, Sallinen Leino, Sivula Aaron, Toppila Aleksi, Tuomaala Petteri, Uimonen Jere, Vihelä Oona, Vihelä Peetu, Ylikulju Topias, Äijälä Hans, Österberg Aaron

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto         
Alaraappana Sauli, Bragge Valtteri, Eilo Juuso, Enqvist Arttu, Eskola Juuso, Huttunen Valto, Härkönen Henri, Junttila Niko, Kerttula Juho, Keränen Matias, Kivelä Arttu, Klaavo Johan, Koivukangas Heikki, Korpela Niko, Koutonen Kalle, Kulmala Roni, Kultala Arttu, Liias Antto, Länkinen Alarik, Mehtälä Lauri, Nissilä Eetu, Nissilä Henri, Nyman Niki, Paakkari Karoliina, Paldanius Eino, Pyy Viljami, Raappana Ville, Reijonen Manu, Ritamäki Joonas, Rönkkömäki Joonas, Saarela Elias, Silvennoinen Veeti, Tapio  Santeri, Tapojärvi Joona, Tikkala Samu,Turpeinen Sami, Vikki Lari

Taideteollisuusalan perustutkinto              
Jaara Heidi, Kinnunen Katri

Talotekniikan perustutkinto                    
Kallio Oliver, Kauppinen Pasi, Koivula Eetu, Kämäräinen Riku, Lackström Elias, Mäki Tuukka, Nevala Hannes, Pitkälä Ilja, Pyhtilä Aleksi, Rantanen Elias, Sarkkinen Rasmus, Selkäinaho Tomek, Sieppi Roni, Sipilä Oiva, Syrjä Visa, Törmikoski Eetu, Veijola Eeli
 

Palveluala

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto      
Hartikka Riina, Kari Oona, Kaya Çaglar, Kivilompolo Ella, Komulainen Elli, Kyi Cho, Lämsä Lotta, Niinimaa Netta, Paakkari Ella, Redkin Disa, Rouhiainen Iiris, Salo Jonna, Sarkkinen Lilja, Seppä Ronja, Soikkeli Sara-Katherine, Turpeenoja Mirka

Logistiikan perustutkinto                      
Alatalo Asko, Karjala Elmeri, Kälkäjä Iiro, Lakkala Patrik, Mäkitalo Miikka, Möttönen Nikolai, Nikula Oona, Palosaari Matias, Pirttimaa Nanna, Rintamäki Juuso, Salo Jarkko, Turpeinen Veeti, Välijärvi Miro

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto      
Honkala Joonatan, Hyvärinen Karoliina, Krekilä Matias, Martin Alina, Nikkilä Greta, Rmah H'Sabét, Saarijärvi Eetu, Sanaksenaho Nea, Siniluoto Serena, Vanhala Mira, Zopp Ats

 

Luova/media-ala

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Aittola Emilia, Alatalo Aatu, Al-Khanji Eva, Bernevega Anna, Eskola Kati, Hakonen Nita, Hanhela Silja, Hautamäki Lotta, Hiltula Julie, Holappa Arvo, Honkala Jatta, Jokela Juuso, Kalliokulju Nuppu, Kansanoja Veera, Karsikas Venla, Kiilakoski Lassi, Kilpeläinen Rebekka, Korhonen Iikka Samuel, Koskimäki Lila, Kynkäänniemi Teemu, Lahnaoja Natalia, Laurila Kide Eedi Alaska, Liimatainen Emilia, Luoto Sara, Madetoja Alisa, Nuorala Inga, Pietarila Emilia, Pitkänen Henna, Putaansuu Veeti, Rantala Meimi, Rautio Joona, Rmah H'Van, Ronkainen Jasmiina, Sandelin Henna, Savela Elena, Saviaro Saimi, Savolainen Pietari, Seppänen Kaspian, Siltala Mila Marjo Katariina, Soininen Saga, Sokoli Alisa, Swann Iiris, Taskila Ellen, Törmälä Taru, Ukkola Tatu, Vainikainen Aku, Valli Veera, Veittikoski Ida-Maria, Vierimaa Vennu, Vierimaa Wilma, Viidanoja Ronja, Volanen Sanni, Vähä Joona, Wedman Ella, Ylisaari Jaakko
 

Luonnonvara-ala

Hevostalouden perustutkinto                    
Aho Kiia, Aikio Emilia, Johansson Petra, Julkunen Emma, Junno Ella, Jänkälä Saana, Jäärni Jessika, Kallunki Hilma, Kangas Netta, Kilpeläinen Jenita, Kinnunen Jonna, Kuorikoski Anni, Nyman Lotta, Ruotsalainen Veera, Ryynänen Siiri, Saarinen Elli, Savilaakso Sonja, Tenkula Sara, Terho Kerttu, Tervo Linnéa, Tuomisto Petra, Vehkala Iida

Maatalousalan perustutkinto                    
Aikioniemi Tuulia, Hautala Taru, Honka Joanna, Korkala Ilari, Korva Maiju, Siltakoski Miia, Tyyskä Iisakki

 

Nähdään syksyllä opiskelujen merkeissä! 

Ohjeet paikan vastaanottamiseen saat tästä