Hyppää sisältöön

In English

15.6.2023

Yhteishaun 2023 tulokset

Yhteishaun valintatulokset on nyt julkaistu.

Koulutuskeskus Braheen valittiin yhteishaussa 259 uutta opiskelijaa. Listalta löytyvät niiden valittujen opiskelijoiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimen julkaisuun. Hakijoille tulee myös sähköpostiin Opetushallituksen sähköinen tuloskirje, missä ovat valintatulokset ja ohjeet opiskelupaikan vastaanottamiseen. Opiskelupaikka tulee ottaa vastaan viimeistään 29.6.2023. Onnea kaikille valituille ja tervetuloa opiskelemaan Koulutuskeskus Braheen! 

Tekniikan alat

Ajoneuvoalan perustutkinto

Haho Hannes, Hukka Joona, Kanasaari Roope, Karhumaa Riku, Keskitalo Jesse, Koskelaine Tuomas, Kovalenko Igor, Laurila Jimi, Orava Frans-Peter, Paakkari Erika, Pistemaa Miikka, Pitkänen Janne, Silvennoinen Veikka, Väyrynen Samuel

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Eteläaho Aaro, Haukiputo Anssi, Heikkilä Miro, Häli Roni, Hämäläinen Aaro, Immonen Eetu, Kallio Tuukka, Kari Veeti, Koskela Veeti, Kuokkanen Eetu, Kurtti Jimi, Laitala Veeti, Lohi Joakim, Martikkala Julius, Möttönen Oskari, Nikola Topias, Nikula Tuomas, Nuutinen Juho, Nylander Frans, Palosaari Aapo, Patanen Roosa, Peltomaa Justus, Pitkälä Luukas, Risto Veeti, Saari Jesse, Salin Sampo, Saukko Mikael, Takalo Anssi, Ylisirniö Kasperi, Äijälä Niilas

Laboratorioalan perustutkinto

Raudaskoski Niko

Rakennusalan perustutkinto

Haukipuro Valdo, Hummasti Veeti, Jaakkola Paulus, Kalliokoski Rasmus, Kimpimäki Mikael, Kinnunen Albert, Kukkoaho Nella, Kälkäinen Veeti, Lämsä Eerik, Mehtälä Fong, Mäntylä Oskari, Paloniemi Liinus, Perttula Eerik, Saarenpää Jasu, Seppänen Paavo, Väyrynen Miika

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Ahola Aslak, Ala-aho Kaapo, Hilli Leevi, Karhumaa Joona, Karppinen Kalle, Kursu Atte, Liias Aleks, Länkinen Niklas, Mustonen Jasper, Nikula Kaapo, Olsen Juuso, Oravisjärvi Enni, Parkkinen Roope, Similä Vilho, Sirén Tommi, Träff Arttu, Ylikulju Vertti

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Eskola Loviisa, Hirvasniemi Eeva, Hurnanen Ella, Kauppila Siiri, Käräjäoja Deena, Lastikka Heidi, Moisala Olivia, Pyhäluoto Jemina, Rukofci Endri, Salo Aarne, Seppälä Saana, Takalo Atte, Tuomikoski Serafiina

Talotekniikan perustutkinto

Alanko Jukka, Ervasti Lauri, Hartikka Konsta, Koistinen Frans, Koivukangas Kimi, Kuivas Thepparat, Kuorilehto Aapo, Lumiaho Kalle, Mehtälä Aaron, Myllylä Aapo, Pellikka Teemu, Pitkälä Veeti, Riihijärvi Niko, Salmela Ilari, Saukko Nuutti, Seppälä Arttu, Siniluoto Vili, Turpeinen Niko

Taideteollisuusalan perustutkinto

Myllymäki Hilda, Tervo Taika

Palvelualat

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Holopainen Alina, Hummastenniemi Emma, Kurikka Anni, Laituri Milla, Niemelä Iina, Ohtamaa Peppi, Räihä Kiia, Temonen Iida

Logistiikan perustutkinto

Dullovi Behar, Haapakangas Jino, Harju Jaakko, Hyväri Theo, Juusola Andreas, Kalliokoski Juho, Kamutta Viljami, Koskela Joa, Kotila Emma, Laitinen Rasmus, Lapinoja Niko, Loponen Eetu, Martikkala Tatu, Niemi Viivi, Niskasaari Aapo, Nordström Jere, Valkonen Maini, Valtokari Jone

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto

Niemelä Uuno, Rinne Pauli

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Galvan Escobar Lucia, Hanhisuanto Riina, Honkamäki Niklas, Joensuu Ella, Kari Jaakko, Lahti Aino, Lehvonen Konsta, Pihlajakoski Moona, Rebhi Aïcha

Mediakeskus Lybecker

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Kuvallisen ilmaisun osaamisala

Alaraappana Heta, Eskola Milla, Hautakoski Sini-Helmi, Hirvonen Matilda, Hiukka Roosa, Jyrylä Maija, Khalukhoev Ilyas, Kiviniemi Annika, Kontio Vilmiina, Konttila Vilja, Kultalahti Luca, Kuzminskaia Anastasiia, Kärnä Jonathan, Matero Kia, Latikka Aino, Martin Anni, Myllylahti Minka, Niemelä Lukas, Ojala Anna, Paavola Santtu, Parttimaa Heidi, Sillanpää Laura, Suorsa Kiia, Tolonen Jenni, Viitanen Nella, Vuori Sofia, Zhukovskaia Kira, Äijälä Jenny-Reeta

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Audiovisuaalisen viestinnän osaamisala

Hintikka Pieta, Kastelli Nooa, Klemetti Tuukka, Myllymäki Erica, Nissilä Krista, Nurmi Susan, Paavola Erika, Puskala Emilia, Rehula Noora, Riepula Eveliina, Sombutnivej Punnarood, Suomäki Amanda, Tuovinen Mira, Ylikoski Nella

Ruukin luonto- ja hevoskeskus

Hevostalouden perustutkinto

Asukas Siirisofia, Kenttä Marissa, Kolvanki Kasmira, Korhonen Anni, Mertala Tessa, Mikkonen Jade, Pukari Eedit, Säävälä Ninni

Maatalousalan perustutkinto

Harjapää Jarkko, Lumiaho Jaakko, Muotio Sara, Palosaari Topias, Äijälä Miisa