Hyppää sisältöön

Koulutuskeskus Brahe toivottaa kaikille aurinkoista kesää!

Koulutuskeskus Brahen kevätjuhlaa vietettiin pe 4.6. klo 9. Juhla striimattiin livenä tällä sivulla, jotta mahdollisimman moni pääsisi mukaan juhlimaan kanssamme. Juhlan tallenne on katsottavissa tällä sivulla, joten mukavia hetkiä sinullekin juhlamme parissa!

Koulutuskeskus Brahen puolesta lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille opiskelijoillemme ja aurinkoista kesää!

Kevätjuhlan ohjelma:

 
Tervetulosanat ja rehtorin puhe
Jaana Ritola, Koulutuskeskus Brahe
 
Musiikkiesitys
Culi Siu 
 
Työelämän edustajan tervehdys
Jari Riihijärvi, Jot-Rent Oy
 
Valmistuvan opiskelijan puheenvuoro
Hertta Pesonen
 
Valmistuvat opiskelijat ja stipendien saajat
Tekniikan alat: Tuija Nurkkala
Palvelualat: Jani Lehtoniemi
Luovat alat: Milka Grekula
Luonnonvara-alat: Riikka Pajuvesa-Korkala
 
Raahen Yrittäjien stipendit ja tervehdys
Kirsi Ylisirniö, Raahen Yrittäjien pj
 
Musiikkiesitys
Culi Siu
 
Muistamiset ja ansiomerkit
 
Ajatelmia ja elämäohjeita valmistuville
Riikka Pyykkö
 


Lukuvuonna 2020–2021 valmistuneet opiskelijat:

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Kivelä Katariina, Leskinen Mikael

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Eskola Veera, Grönvall Ale, Kallio Alisa, Kallio Krista, Karjalainen Milja, Kela Eira, Klemetti Erika, Kortesalmi Ida, Lehtinen Henri, Martin Iida, Murtoperä Netta, Niva Lennu, Penttilä Mari, Rantala Sami, Raumala Joonas, Rentola Henri, Riihiaho Sami, Rissanen Susanna, Ruuska Miska, Sipilä Tatu, Takkunen Jonna
 

Hevostalouden perustutkinto, hevostenhoitaja:
Aho Pauliina, Ervasti Marianne, Heikkinen Janette, Järvenpää Nea, Kiviharju Hanne, Koivuniemi Julia, Konola Sanni, Koukkari Riina, Kovala Mira, Kärjä Anni, Ollanketo Piia, Rantsi Heidi, Saari Heta, Soukka Veera, Varjus Päivi, Virpi Sara-Maria, Väänänen Lotta

Hevostalouden perustutkinto, ratsastuksenohjaaja:
Kokko Emma-Lotta, Ollanketo Essi, Raitavuo Saana, Siirilä Helmi-Maria, Uunila Roosa-Riina

Hevostalouden perustutkinto, tutkinnonosa:
Alamäki Anniina, Mikkonen Niina, Puhakka Maija-Liisa, Salakari Petri, Salmi Pertti

Hevostalouden ammattitutkinto, tutkinnonosa:
Päivärinta Mari, Särkelä Petra

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja:
Ala Kaspar, Korkala Unna-Maria, Kytölä Taina, Lindström Antti

Riistamesterin erikoisammattitutkinto:
Partanen Jussi-Matti

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:
Alatalo Piia, Mathlin Jere, Pesonen Hertta, Rosenberg Marjo, Vasankari Marika, Vähäkuopus Virpi, Vähäsarja Miia

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä:
Flink Nuutti, Fält Eini, Harjapää Juha, Nikula Juho, Paakkari Lilith, Sallinen Tommi

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä, tutkinnonosa:
Nyman Soila

Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto:
Junnila Ville, Kylmänen Maija, Lunki Sirpa, Oikarinen Arttu

Autoalan perustutkinto:
Alaranta Juhana, Anttila Valtteri, Berg Valtteri, Bronnikov Dimitri, Halonen Pauli, Hautala Teemu, Hirvasniemi Ville, Malinen Nico, Muikkula Juuso, Riihijärvi Erno, Sanssi Joni, Siipilehto Tommi, Tolonen Santeri, Uusitalo Tuure, Vuorinen Niko

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto:
Bäckman Elmeri, Eskola Arttu, Hartikka Juho, Jamali-Malekfari Mohammad, Jantunen Tommi, Jussila Linda, Karvonen Mattias, Kauppila Susanna, Keskikallio Joonas, Koski Mikko, Kyröläinen Jani, Kyröläinen Saku, Lehtelä Iiro, Mattila Jussi, Myllylä Matias, Myllymäki Akseli, Mäntykangas Viljami, Niskanen Eelis, Nissilä Aapo, Nissilä Atte, Pietilä Riku, Rantanen Julius, Raumala Aarni, Riekki Saku, Riihijärvi Jami, Sadiku Gramoz, Savela Paulus, Siltakoski Linda, Sivonen Tommi, Sivula Veeti, Suomela Sauli, Takalo Laura, Taskila Aija, Tuohimaa Juhani, Turunen Nico, Äijälä Panu

Laboratorioalan perustutkinto:
Haapakoski Tarja, Holmi Katri, Hänninen Antti, Ilola Minna, Kari Susanna, Kettukangas Jari, Kiiskilä Tarja, Konkka Mauno, Korhonen Kati, Koskela Irja, Koskimäki Henri, Kutasov Alexander, Kuusijärvi Inka-Maria, Määttä Minna, Nuorala Kirsi, Oikarinen Janette, Ojala Satu, Ritokangas Tuija, Torppa Anne, Väärälä Kristiina

Pintakäsittelualan ammattitutkinto:
Haapalainen Päivi, Hyväri Arto, Juntunen Timo, Konttila Martti, Luoto Hannu, Luoto Timo, Moilanen Jatta, Saastamoinen Jani, Säkkinen Roope, Vähäkuopus Esa

Pintakäsittelyalan erikoisammattitutkinto:
Heikkuri Katja

Pintakäsittelyalan perustutkinto:
Aho Sami, Ahonen Mirka, Hartikka Hanne, Hummastenniemi Erika, Kaila Tong, Karppinen Viivi, Keränen Emilia, Kiiskinen Tuukka, Kotajärvi Janette, Laukka Tea, Nissilä Ella, Perttu Mirva, Pirinen Jenni, Poutiainen Noora, Safdari Ebrahim, Saukko Maria, Sivonen Kaisa

Rakennusalan perustutkinto:
Alakärppä Veeti, Flink Teemu, Haikara Elias, Herukka Elsi-Maria, Hildén Minna, Kallio Karoliina, Kinnunen Pauli, Kiviniemi Antti, Koivuniemi Mikko, Komulainen Miika, Kopisto Aatu, Kovalainen Minna, Kuorilehto Paavo, Kylmäaho Alisa, Mehtätalo Jeeli, Ollonen Sami, Rantala Elias, Riikonen Tomi, Surovtcev Nikita, Tuomela Johan, Uusitalo Saku, Vanhala Lassi

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto:
Aho Jussi, Ahola Oskari, Ervasti Anne, Harju Toni, Hepoaho Miika, Hämäläinen Aki, Ismaili Amin, Kuuva Jimi, Kuuva Joonas, Kärnä Juho, Lievonen Jesse, Martikainen Ulla, Oravamäki Mikko, Piippo Joni,
Rentola Paulus, Salmela Jiri, Salmela Petrus, Tuikkala Jussi

Taideteollisuusalan ammattitutkinto:
Tykkä Heidi

Taideteollisuusalan perustutkinto:
Karppinen Eila, Kreivi Jenny, Lämsä Saana, Sääskilahti Anri

Talonrakennusalan ammattitutkinto:
Heikkinen Janne, Keihäskoski Mikko, Konttaniemi Leevi, Latvalehto Petri, Saukko Teemu, Tihinen Keijo, Vähätaimi Aleksi, Välikangas Henna

Talonrakennusalan erikoisammattitutkinto:
Veijo Jyrki

Talotekniikan perustutkinto:
Eskelinen Arttu, Eskola Eemil, Finnström Niclas, Hänninen Kai, Hänninen Kim, Kallio Saku, Keskinen Tarmo, Kinnunen Ilari, Mathlin Aleksi, Myllylä Miko, Nikula Jari, Nikula Lassi, Ojala Martti, Parkkila Topias, Ruotsalainen Matti, Tuhkala Joona, Turula Aatu

Tuotantotekniikan ammattitutkinto:
Ala-aho Marjo, Dodgjini Adriatik, Härönoja Sanna, Lindström Jani, Orava Henna, Ukkola Jaakko

Erityisruokavaliopalvelujen erikoisammattitutkinto:
Hihnala Juhani

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto:
Kbor H'Djuon, Kirves Jonna, Kiviniemi Jenni, Konttila Anna-Kaisa, Länsikallio Milla, Poikselkä Toungrat, Raetsaari Päivi, Rauhala Meeri, Äsghari Wähid

Hiusalan erikoisammattitutkinto:
Ikäheimonen Annika

Hiusalan perustutkinto:
Rajabi Mojtaba

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto:
Parikka Roosa

Laitoshuoltajan ammattitutkinto:
Kivelä Taina, Manninen Wiphada, Mustakangas Miia, Siu H Do, Tamio Amornrat

Logistiikan perustutkinto:
Eilo Joni, Halkola Pasi, Kakko Markus, Kotajärvi Sara, Ruohomäki Jukka, Saastamoinen Markus, Vereshchagin Eduard

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:
Lappalainen Ville

Matkailupalvelujen ammattitutkinto:
Holappa Mari, Jyrinki Julia, Korpela Niina, Kurunlahti Nina, Yli-Maunula Tommi, Ylisirniö Kirsi

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto:
Haapanen Terttu, Hartikka Rauni, Jauhola Tiina, Kangasharju Radanad, Kemppainen Jenni, Mathlin Merja, Myllykangas Jaana, Möttönen Mira, Naumanen Terhi, Storlöpare Niina, Yli-Lokka Elle-Maarit, Yollin Siu, kaksi ei halunnut nimeään julki

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelujen perustutkinto: Huovinen Jari-Pekka, Kantola Kimmo, Kiilakoski Samu, Laitinen Juhan, Naumanen Janina, Parri Jukka-Pekka, Raetsaari Jani, Tenkula Topi, Vuorinen Samu, Ylikorkala Pakpoom

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto:
Jounila Aapo, Parkkisenniemi Katai, Parviainen Henna, Pihlajakoski Vilma, Rmah Hmrin

Tuotannon esimiestyön erikoisammattitutkinto:
Ahtimaa Heikki, Haapalehto Sami, Heikkilä Sami, Junttola Juho, Korhonen Jaakko, Kuusirati Matti, Kylmäoja Iivari, Lauri Ville, Leino Sami, Nevasaari Henri, Pikkarainen Sanni, Roukala Jyri, Silvola Heikki, Teräslahti Pekka, Timonen Janne, Turkka Olli