Hyppää sisältöön

In English

13.6.2024

Yhteishaussa opiskelemaan valitut

Yhteishaun valintatulokset on nyt julkaistu. Yhteishaussa Braheen valittiin 242 uutta opiskelijaa. Listalta löytyvät ne opiskelemaan valitut, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun.

Tekniikan alat

Ajoneuvoalan perustutkinto

Ahonen Johan Markus Kristian, Alakopsa Eetu Antero Eemeli, Alikoski Eetu Benjamin, Honkakoski Pekka-Oskari Aukusti, Laitinen Rasmus Gabriel, Määttä Janika Jemina, Orellana Tervonen Sofia Ester Eliana, Pekkala Roope Aaro Johannes, Pelkonen Nuutti Viljami, Pyhtilä Arttu Jukka Aukusti, Tenhovuori Micolas Terje Oliwer

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Ahtimaa Artturi Arvo Viljami, Eskola Elia Onni Ilmari, Hanhisuanto Olli Artturi, Heikkilä Eetu Aleksi, Huttunen Tino Joonatan, Härmä Heikki Juhani, Juttula Leevi Jalmari, Keskitalo Jesse Tapani Ilmari, Kotajärvi Karolus Axel Emanuel Krekilä Juhani Kimmo Matias, Laurila Samuel Juho Markus, Lehtelä Eetu Matias, Luoto Jesse Andreas, Martikkala Niilo Tapio, Mathlin Jesse Jami Johannes, Mikkola Valte Veikko, Myllylä Joonas Jaakko, Nikola Perttu Nestori, Nissilä Mikael Hiskias, Nissilä Niklas Olavi, Nissilä Valte Jooseppi, Näränen Ida Eveliina, Parkkila Elias Juhani, Rantala Miro Johannes, Riihijärvi Jesse Olavi Benjamin, Silvennoinen Veikka Sakari Elmeri, Tapio Jasper Henrik, Tornberg Matias Jonatan, Turunen Rasmus Viljami, Ukura Eetu Vinski Herman, Valtokari Jone Pauli Lennart, Vikki Toni Juhani, Vilenius Ville Eemeli Mikael, Yli-Maunula Aatu Vili Antero

Laboratorioalan perustutkinto

Kotila Janna Annika Emilia 

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Ahola Topi Daniel, Cronje Mila Sofia, Hartikka Minea Helmiina, Hassinen Oona Sofiaana, Hyväri, Hilda Ellinoora, Isopahkala Lotta Maria, Jussila Minja Marika, Kallio Ninni Maria Auroora, Martinmäki Sofia Verna, Pelkonen Aada Silja Emilia, Pitkäaho Nita Aurora, Ranta Julia Sini Sofia, Valliovuo Anni Elisa, Vikki Leeni Tuulikki, Ylikulju Olivia Helmiina

Rakennusalan perustutkinto

Alatalo Nikolas Onni Oliver, Karhumaa Sebastian Oliver, Körkkö Hannes Juhana, Launonen Petro Matti Tapio, Laurila Eemil Kalle Aukusti, Palojärvi Roni Joonatan, Saarnio Leonel Wiljami, Toppila Väinö Antti Iisakki, Tuuttila Mikael Henrik Juhani, Viinikangas Arttu Eemeli

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Halmetoja Salla Helena, Hautala Eetu Juhani, Heikkilä Onni Emil, Hyväri Onni Elias, Jurmu Ville Julius, Jussila Velu Kalle Matias, Koivikko Aapo Eerik, Koivisto Amanda Josefiina, Lukkaroinen Lenni Johan Roopenpoika, Majava Vilho Mikael, Nissilä Niilo Valtteri, Nivala Aleksi Veikko Tapio, Ristola Santtu Jaakko Olavi, Syri Uljas Touko Hermanni, Tervahauta Valtteri Kalle Sakari, Tervo Tuukka Johannes, Vuori Vili Petri Mikael

Taideteollisuusalan perustutkinto

Karvonen Eino Juhani, Keinänen Sakari Aappo Aukusti, Kolehmainen Maija Tuulia, Pirinen Enja Annika

Talotekniikan perustutkinto

Grekula Lauri Johannes, Hahl Iikka Elias, Härmä Anton Mikko Aabraham, Koivukangas Iidor Väinö, Mustonen Atte Petteri, Oja Konsta Eemeli, Pystö Jimi Aleksi, Siltala Leo Juhani, Sippala Teemu Johannes, Toppila Aapo Benjamin, Tuohimaa Sisu Mies Sakari, Törmikoski Aaro Olavi, Vanhala Konsta Olavi

Palvelualat

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Forsén Sonja Emilia, Grekula Siiri Ilona, Hietala Emmi Aada Eveliina, Hihnala Helmi Kaarina, Honkamäki Sara Sofia Alexsandra, Hujanen Kaste-Helmi Eveliina, Huttunen Anna-Sofia Eveliina, Junkkarinen Jonna Maria, Kosti Jasmiina Ella Amalia, Krankkala Hanna-Mari, Käpylä Neea Sara Sofia, Käpylä Sara Emmi Aleksandra, Nylander Aada Emilia, Orava Olivia Inka Aurora, Penttilä Vilma Henriikka, Raunio Sara Aada Irene, Saukko Ronja Cecilia, Seppänen Jenna Maria Eveliina, Suvanto Oona-Maija Karoliina, Tikkanen Emma Ellen Amalia, Vimpari Riina Marketta

Logistiikan perustutkinto

Haikara Aaron Ossian, Haukipuro Ruben Nikolai, Hautamäki Antti Veikko, Impola Eelis Jaakko Samuel, Junno Jimi Antero Andreas, Kivimäki Leevi Juhani, Kujanpää Daniel Anton Rinaldo, Lampela Manu Juhani, Leppikorpi Ilari Heikki Oliver, Mäkitalo Sampo Tapani, Nordström Jonne Jari Anttoni, Taskila Helmi Sofia, Urpilainen Fanni Emilia, Vornanen Pietu Tapio Sebastian, Yli-Suvanto Aaron Elmeri, Översti Regina Sofia Isabella

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto

Kar Vilho Juhani, Rmah H'An

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Haverinen Joose Eevert Akseli, Kalliokoski Aada Lumia, Kiilakoski Linnea Eveliina, Perttu Linnea Katariina, Polezhaeva Elizaveta, Pöyskö Fanni Helmiina, Riikonen Milla Maria Emilia, Soukka Santtu Verneri

Mediakeskus Lybecker

Kuvallisen ilmaisun osaamisala (graafinen suunnittelu, kuvataide ja video- ja valokuvaus)

Ahponen Aamu Olivia, Erkkilä Jutta Olivia, Heikkilä Joona Samuli, Khalukhoev Yasmina, Kontio Viivi Anniina, Pirov Yaroslav, Vierimaa Matias Juhani, Karppinen Rosamaria Magdaleena, Patana Senni Fredrika, Kokko Mira Laila Maria

Audiovisuaalisen viestinnän ja pelituotannon osaamisalat

Brusi Tia Meri Maria, Haarakangas Viivi Helinä, Huru Perttu Anteri, Isoaho Ida-Maria Karoliina, Jantunen Jimi Johannes, Juujärvi Jyry Armas, Kemppainen Jemina Ella Olivia, Kitinoja Saana-Maija Susanna, Kumpulainen Jenna Heidi Helena, Kuriatnyk Kateryna, Leinonen Jesse Kristian, Lukkarinen Krista Anneli, Määttä Menni Julia, Tolonen Viljami Matias, Tornberg Neea Maria Kristiina, Tuomikoski Eeli Oliver, Tuomisto Taija Aliisa Annikki, Verronen Julia Kreetta

Ruukin luonto- ja hevoskeskus

Hevostalouden perustutkinto

Eklund Reea Wilma Hannele, Järvelä Ella-Noora Alexandra, Korkala Vilma Ilona, Oksa Anni-Pauliina, Pekkala Ilona Peppi Pauliina, Pellikka Emma Iida Linnea, Perätalo Sofia Emmiina, Porola Eemil Reino Artturi, Vanhatapio Unna-Maya

Maatalousalan perustutkinto

Haukipuro Manne Kalervo, Jasem Deebo, Pajala Aino Martta, Sallinen Aapo Iisakki