Hyppää sisältöön

In English

5.5.2022
Saari Aija

Fuengirola: töitä & vapaa-aikaa

Aika on menny tosi nopeesti. Reissu on jo puolessa välissä!

Töissä oon päässyt tekemään monipuolisesti erilaisia hommia. Yksi työviikko meni lähes kokonaan kipeänä ollessa, mutta paljon oon kerenny silti tehdä! Oon muun muassa piirrellyt pohjapiirroksia koneelle valmiiksi muille suunnittelijoille, muokannut nettisivuille kalusteiden kuviin mittoja, suunnitellut erilaisia kiintokalusteita sekä etsinyt sopivia kalusteita asiakkaille yrityksen kuvastoista. 

Kuukausi täällä on mennyt ihan hetkessä, tuntuu että reissu alkoi ihan äsken! Pikkuhiljaa on pitänyt alkaa suuntaamaan katsetta myös jatkoon Suomessa; oon tehnyt kouluhommia valmiiksi, viimeistellyt portfoliota ja hakenut töitä. 

Muutama kaveri Suomesta kävi vierailemassa mun luona ja oon sekä heidän, että uusien kavereiden kanssa ehtinyt nähdä ja tehdä paljon. Oon käynyt katsomassa Malagan kaupunkia sekä Mijasin kylää, vieraillut kivoissa kahviloissa ja viettänyt aikaa rannalla. Kuvat kertoo enemmän ku tuhat sanaa. angel

Aloitin myös viikottaiset vapaaehtoistyöt paikallisessa resque-koiratarhassa. Paikka on täynnä toinen toistaan söpömpiä koiria jotka kaipaa vapaaehtoisia lenkittämään, siivoamaan häkkejä sekä pitämään seuraa. smileheart

Näkymä tietokoneen näytöltä suunnitteluohjelmasta
Työpäivät on vietetty koneen äärellä.

 

Vanhoja rakennuksia

Lisää vanhoja rakennuksia

Kauniisti koristeltuja astioita seinustalla

Aaseja

Upea vuoristomaisema ja hienot pilvet

Näkymä koiratarhalta

Koira koiratarhalta